Diyarbakır’da Çatıya güneş enerjisi paneli kaç liraya nasıl kuruluyor?

Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri
Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri

Diyarbakır’da Evinizin çatısına güneş enerjisi paneli kurarak hem ayda 800 lira gelir elde etmeniz hem de tüm evin elektriğini bedavaya getirmeniz mümkün. Çatılar için güneş enerji sistemi panellerine devlet 10 yıl garanti verirken sistem kendini 5 yılda amorti ediyor.

TÜRKİYE güneş zengini bir ülke ve yeni düzenlemeyle artık herkes kendi enerjisini çatısına kuracağı güneş enerjisi panelleri ile üretebiliyor. Üstelik fazladan üretilen enerjiyi satma imkanınınız da var. Dileyen çatısına döşeyeceği güneş enerjisi panelleri ile aylık 800 lira ek gelir elde edebilir.

Antalya’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren güneş paneli üreticisi CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketinin Genel Müdürü Volkan Yılmaz, müstakil ev veya iş yerlerinin çatılarına kurulan güneş enerjisi sistemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

10 KW’A KADAR ELEKTRİK ÜRETİN : Yılmaz,  bu yılın ocak ayında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile 10 kilovata kadar

çatı tipi GES projelerinin hayata geçirilmesine ilişkin prosedürün sadeleştirildiğini, lisanssız üretim başvurularıyla ilgili sürecin de hızlandırıldığını söyledi.

İnsanların çatılarındaki boş metrekareleri güneş

panelleriyle değerlendirip, hem dağıtım şirketlerine elektrik faturası ödemekten kurtulabileceklerini hem de ihtiyaç fazlası elektriklerini satarak gelir elde edebileceklerini ifade eden Yılmaz, bununla ilgili tüm işlemlerin de GES’i kuracak şirketlerce yapıldığını dile getirdi.

 

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.