Diyarbakır’da Güneş Enerjisini Tercih Etmeniz İçin 10 Sebep

7.Malzeme ve Performans Garanti Süreleri

 

 

 

Belkide piyasada satılan hiçbir üründe bu kadar uzun garanti süresi yoktur. Neredeyse tüm güneş paneli üreten firmalar10 Yıl Malzeme Garantisi vermektedir. Bazı alman firmaları 12 yıl malzeme garantiside verebilmektedir.

Diyarbakır’da güneş panellerinin performanslı çalışma garantilerinide yaklaşık 25 yılverebilmektedirler.

Bu durum da kullanıcıyı memnun etmektedir. Güneş panellerinden sonra en önemli malzeme olan inverter içinde en az 5 yıl garanti verilmektedir. Bu garanti de bütçeyi hiçbir şekilde etkilemeyecek bir miktar ile ek bedel vermek kaydıyla 10 yılakadar uzatılabilmektedir.

8.Çevre Dostu Bir Teknoloji Ve Yatırımdır

 

 

 

Hiçbir sera gazı salmayan ve herhangi bir egzoz gibi zararlı gaz bırakmayan bu sistemler, tamamen doğa dostudur. Çok çevreci olan bu sistemler, doğada bol miktarda bulunan güneş ile çalışmaktadır. Bundan dolayı doğayı kirletmemektedirler.

Gelecek nesiller için yapılacak en başarılı yatırım olan temiz gelecek,ancak yenilenebilir enerji ile mümkündür.

Güneş enerjisinin faydaları say say bitmez.

9.Enerji Bağımlılığını Ortadan Kaldırır

Türkiye gibi enerjide dışa bağımlı ülkelerkesinlikle güneş enerjisine ağırlık vermelidir. Çünkü bu sistemler ile sadece güneşe bağımlı olursunuz. Ve hiçkimseye minnet etmek zorunda kalmazsınız.

Belki, güneş enerjisini belli bir kapasiteye kadar kullanabiliriz ama bu bile dışa bağımlılığı çok fazla miktarda engeller.

Almanya gibi güneşi neredeyse olmayan bir ülkede, 30.000 MW enerji sadece güneşten elde ediliyor.

Bizim ise Hes,Res,Ges,Termik ve Doğalgaz ile üretim yapan tesislerin kurulu gücünün toplamı 72.000 MW ‘tır. Gerisini siz hesap edin …

10.Tesis Kurulumları Çok Basittir!

Belkide en kolay kurulum yapılabilen sistemlerdir güneş enerjili sistemler. Çünkü, gerçekten çok basittir. Gerek ongrid gerekse offgrid sistemlerin kurulumları çok kolaydır.

Çok aşırı bir mühendisliğe gerek yoktur.

1 MW‘lık bir tesisin fiziki kurulum süresi 2 ayile 4 ay arasında sürüyor. Diğer enerji üreten tesislerle kıyas edersek çok kısa bir süredir.

Ayrıca offgrid sistemlerde çok basittir. İnternette bulabileceğiniz birçok örnek ile kendi güneş enerjisi sisteminizi yapabilirsiniz.

Güneş enerjisinin faydaları bu şekildedir. Sizlerde güneş enerjisinin faydaları ‘ndan yararlanmak istiyorsanız,beklemenize gerek yok!

Güneş enerjisinin faydaları ile ülkemiz ve geleceğimiz daha ileriye gidebilir.

Eğer güneş enerjisinin faydaları yazımızı beğendiyseniz, yazımızı paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.