GÜNEŞ IŞINLARI ÜCRETSİZDİR

Diyarbakır güneş enerjisi su ısıtma sistemleri
Diyarbakır güneş enerjisi su ısıtma sistemleri
Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri
Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri

 

ÇEVRE DOSTUDUR

Şu an için, gezegenimizde bulunan hiçbir enerji kaynağı, güneş enerjisi kadar temiz ve çevre dostu değildir. Fosil yakıtları kullanarak elektrik üretimi sırasında, karbondioksit ve başka sera gazlarıyla, diğer bazı kanserojen maddeler açığa çıkmaktadır. Eğer temiz bir hava ve gökyüzü arzu ediyorsak, bunun adı güneş enerjisidir çünkü güneş enerjisinden yararlanırken, havaya zararlı hiçbir şey karışmayacaktır.

 

GÜNEŞ ENERJİSİ EFEKTİF MALİYETLİDİR

Bir güneş enerjisi fotovoltaik paneli hala nispeten pahalı olsa da, elektrik satışından elde edilecek gelir ve elektrik harcamalarına ödeme yapılmayacak olması, zaman içerisinde sistemin kendi maliyetini karşılamasına yol açacaktır. Güneş enerjisi yatırım geri dönüşü çok kısadır. Güneş sıcak su panelleri, son yıllarda büyük ölçülerde geliştirilmiş ve daha düşük maliyetlerle satılmaya başlanmıştır. Bu açıdan, ev uygulamalarında geri dönüş süresi 5 yıl gibi kısa bir süre olmaktadır.

 

GÜNEŞ ENERJİSİ TEMİZ BİR ENERJİDİR

Güneş enerjisi fosil yakıtlardan elde edilen enerjide olduğu gibi gürültü oluşturmaz, bu, komşularınızın, yaban hayatının daha dengeli ve olumlu yaşamaları anlamına gelir. Böylece, zaten yeterince çevreye zarar vermiş bulunan karbon emisyonları ve gezegenimiz için tehdit olan sera gazları azalacaktır.

 

KÜRESEL ISINMANIN AZALMASINA BÜYÜK ÖLÇÜDE KATKI YAPAR

Her ne kadar güneş enerjisi sistemi kurma aşamasında, panellerin taşınması ve montajı sera gazı emisyonlarına neden olsa da, enerji üretimi sırasında, karbon dioksit, metan ya da diğer sera gazı emisyonlarına asla neden olmaz.

 

BAĞIMSIZ OLMAK

Güneş enerjisi sistemini kullanıyorsanız, herhangi bir şebekeye bağlanmak zorunluluğunuz yoktur. Merkezi kontrollü bir şebekeye ve alt yapıya dâhil olmak yerine, tamamen kendi kendinize yeten, şebeke dışı bir sistem olacaksınız. Siyasi ve ekonomik krizlerden kaynaklanan elektrik maliyetlerinin size yansıması olamayacağından, yazlığınıza veya ofisinize de böyle bir sistemi kurmayı düşünebilirsiniz.

 

GARANTİ

Sistem içerisinde hareket eden (oynak) hiçbir parça bulunmadığı için, güneş panelleri son derece güvenilirdir. Aslında birçok kristal güneş paneli, 25 yıllık performans garantisi kapsamındadır. 1970’li yıllarda Avrupa ve ABD’de hizmet vermeye başlayan sistemlerden bugün hala elektrik enerjisi elde edilmektedir. Muhtemelen bunun için çok az bir bakım maliyeti oluşmuştur.

 

HER YERDE ÇALIŞIR

Güneş enerjisinin en önemli avantajlarından biri de, güneşin parladığı her yerde işe yarıyor olmasıdır. Güneşten ne kadar uzakta olduğunuz, bulunduğunuz konum hiç önemli değildir. Uzay aracında bulunmanız, teknede ya da herhangi başka bir alanda olmanız, güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde etmenizi engellemeyecektir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.