Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri  öncüsü DİYARSAN ISI 2000 yılında Diyarbakır'da faaliyetine başlamıştır. Dokuz yıl gibi bir süre içerisinde, Diyarbakır' daki rakiplerini geride bırakarak Diyarbakır da güneş enerjisi sistemleri lideri olmuştur.
Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri, Yenilebilir ve Sürdürülebilir enerji ilkesi ile çıkılan yolda sürekli olarak kendini geliştirerek günümüze kadar varlığını korumayı başarmıştır.

Kuruluşundan bu yana verdiği kaliteli hizmet ve güven duygusu Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri Diyarsan Isı'yı  her zaman bir adım önde tutmuştur. Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri Diyarsan Isı, İç Pazardaki faaliyetlerini, 2010 yılından itibaren DİYARSAN ISI  olarak Diyarbakır'da  yürütmeye başlamıştır.

Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri Diyarsan Isı Yenilenebilir Enerji Sistemleri olarak, yüksek verimli Termal Güneş Kollektörü, Termosifonik Sistem, Hijyenik Buffer Boylerler, Fotovoltaik Sistem, Isı Pompası Boyleri, hem elektrik hem sıcak suyu aynı anda üreten Hibrit Panel imalatı yapmaktadır.

Enerjiyi verimli üretmenin dışında, enerjiyi verimli tüketme konusunda da ürün gamını geliştiren firmamız, sürekli ücretsiz eğitimlerle, sektör oyuncularına enerjiyi verimli üretip verimli kullanma konusunda bilgilendirme yaparak geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Misyon-Vizyon

Güneş Enerjisi  Sistemleri Sektöründe çalışmalar yaparak insanlara ucuz sistemler üreterek karlı bir kuruluş olmak.
Firmamızın yetenek ve kapasitesi doğrultusunda, müşterilerimizin ürün ve hizmet beklentilerini dünya standartlarında karşılamak.

Faaliyetlerimizi çevreye ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz her bireyle uyum içerisinde gerçekleştirmek.
Dünya, ülke ve bölge ekonomisine en yüksek katkıyı sağlamak.

Mevcut ve yeni ürünlerimiz ile faaliyet bölgelerimizin gelişiminde sürekli girişimci olmak.
Hissedar ve çalışanlarının ortağı ve mensubu olmaktan gurur ve mutluluk duydukları, güvenilir, karlı, sosyal sorumluluğunun bilincinde bir firma olmak.

Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri
Diyarbakır Güneş Enerjisi Sistemleri