Diyarbakır’da Güneş Enerjisi Montajı Nasıl Yapılır?

Çatı Güneş Enerjisi Nedir
Çatı Güneş Enerjisi Nedir

Şimdi sizlere herkesin evinde veya ofisinde uygulayabileceği basit bir güneş enerjisi montaj şeması anlatacağız. Güneş enerji sistemi kurabilmek için öncelikle bir güneş paneli, bir adet çevirici, dişi ve erkek soketten oluşan MC4 konektör, solar kablo, şarj kontrol cihazı ve aküye sahip olmanız gerekiyor.

İlk olarak çatı veya yüksek bir bölgeye panelleri güvenle yerleştirmelisiniz. Sonrasında panellerin arkasında bulunan MC4 ucundan şarj kontrol cihazına iki kablo uzatmalısınız. Çektiğiniz kabloları artı ve eksi kutuplara göre şarj kontrol cihazının soket bölümlerine girecek şekilde ayarlayıp takın. Daha sonra şarj kontrol cihazı ile akü arasında bağlantı kurun. Artı ve eksi kutup kablolarını bağlarken ilk olarak artı kutup olanı bağlamalısınız. Son olarak çevirideki artı ve eksi kutupları da akünün aynı bölümlerine bağladığınızda güneş enerjisi sisteminiz tamamlanmış olacak.

Kurulumu yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken tek nokta bütün kablo bağlantılarını gerçekleştirirken önce artı kutbu sonra eksi kutbu bağlamak olmalı.

Güneş enerjisi montajı nasıl yapılır diye merak eden okuyucularımız bu basit kurulumu evlerinde veya yazlıklarında değerlendirip güneş enerjisinden faydalanabilirler.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.